Si unavený? Hľadáš Inšpiráciu? Chceš načerpať nové sily? Vyber si z našich domov a domčekov a zaži doteraz nepoznané

Sme príspevková organizácia, teda neposkytujeme žiadne služby. Každým príspevkom sa stávate našim členom na jeden rok. Tým vám vieme sprostredkovať pobyt, ktorý si vyberiete.

Dámi a páni spustili sme STARTOVAČ. Pozrite sa aké odmeny na Vás čakajú.


- Pobyt -
vyber si z našich domčekov

>> Jurta harmónie

Slaměná solární JURTA

>> Chcem tento pobyt! <<

Video o našej jurte

Rozmýšľate nad živým domom? Nad domom, ktorý dýcha a v ktorom sa šíri dobrá energia? Ak áno, máme pre vás jedinečnú príležitosť vyskúšať si pobyt v našej jurte.

Vyskoušejte jak se v takovém domě člověk cítí a jak se zde bydlí v létě nebo v zimě (rozhodně pobyt v takovém domě je něco jiného, než jen povídání o tom). Nebo jen jako netradiční dovolená. Také tím podpoříte naše aktivity.

Unikátní je hned z několika pohledů: Je to rozebíratelný na panely a stěhovatelný přitom kruhový dům, převážně z přírodních materiálů. Loni jsme ho již po druhé stěhovali a tentokrát jsme ho plně přestavěli na kruhový slaměno hliněný domek. Důvod byl zlepšení izolace, neprůvzdušnosti, nehořlavosti a přitom stále při zachování hlavní výhody rozebíratelnosti a stěhovatelnosti stavby.

Je to komplet vybavený kruhový domek. Nízkoenergetický domek, který lze bez problémů vytopit a udržet vnitřní teplotu kolem 20-25 stupňů se spotřebou dřeva kolem 2-4m3 dřeva za zimu. Jelikož je nyní celý jih stavby prosklen, tak se zkrátila topná sezóna a to o dost, tedy pokud svítí slunce, není třeba přes den vůbec topit a to i v zimě. Vybavení: koupelna s rohovou vanou, kuchyň, sporák, kamna, splachovací WC, izolační okna a dveře.

Domek je rozebíratelný na jednotlivé panenely. Podlaha je dřevěná a izolována 15cm vlněnou izolací, v koupelně je na podlaze Thermowood (tedy luxusní dřevěná teplá podlaha fungující jako dlažba). Stěny jsou dřevěná konstrukce vyplněna slaměnými balíky a nahozené z obou stran hliněnými omítkami. Střecha je izolována 25cm ovčí vlnou.

Střecha je TPO plachta s životností 35let, lze připevnit na plachtu případně rákos (přes léto budeme sami aplikovat), pro zlepšení vzhledu. Ostatní je jako dřevostavba, nebo hliněný dům, tedy dle údržby životnost přes 100let. Komplet stavba je také na prodej. Nás stála kolem 500-600tis. bez práce, dopravy a režie. Můžeme případně i prodat celou stavbu a přestěhovat k vám i s vybavením za 1mil. Kč, nebo si i nějaké vybavení ponechat. Je možné si přistavět patro a tedy udělat ji jako máme my nyní dvoupatrovou.


>> Chcem tento pobyt! <<

D

>> Doporučený príspevok: Jurta harmónie

Platí do 5 osob pro které máme vybavení. Každý další návštěvník by mohl přispívat kolem 250kč (10 EUR) na osobu a noc (nebo den - třeba návštevy) a je třeba si vzít vlastní spacák. Vše ostatní je na domluvě.

Doporučený príspevok za pobyt v Jurte

Počet dní Hodnota pobytu
1 den v pracovním týdnu 1 500 Kč (60 EUR)
1 den o víkendu 2000 Kč (80 EUR)
Celý týden - 7 dní 9000 Kč (360 EUR)
Bez ohledu na délku pobytu se ke každé objednávce připočítává paušál + 900 Kč/36 Eur na úklid, povlečení, průvodce, který vás uvede a poté po vás ubytování převezme. Pro členy spolku Ekovesnice z.s. je sleva 500kč (20EUR). Jak se stát členem Ekovesnice z.s. je zde...

Opačne a logicky, třeba při delším pobytu se lze domluvit, dejte návrh. 10km od naší osady je letní tábor - živá škola přírodního stavitelství, kde máme skromné ubytování a zde probíhají i naše přírodní aktivity ke kterým se můžete přidat, pomoci nám, dokonce je možné si pobyt odpracovat. Společně si vaříme každý den, tedy lze se na místě domluvit, přidat se a případně přispět třeba kolem 10 EUR (270Kč) na celodenní 3x vegetariánskou stravu.


Čarovný príbeh Hobita <<

Hobitin na ustrani

>> Chcem tento pobyt! <<

Aký život vedie asi hobit? Kde čerpá svoj večný pokoj. Tajomný so srdcom prírody. Upi si z čaše oddychu, načerpania nových síl a zážitkov, kde nikde inde nezažiješ.

Hobitín je postaven ve tvaru kopule a zahrnut zemí což zaručuje poměrně dobrou zvukovou izolaci a stálou teplotu (v zimě nepromrzne a v létě se nepřehřívá). Naturálnější interiér - Stavba je kopule, stěny hliněné omítky, podlaha ze švestkových kulatin, terasa akátové desky, kompostovací záchod a sprcha je venkovní na terase, nebo lázeň, jelikož občas domek slouží i jako sauna. Vytápění je krbovými hliněnými kamny, přikládat lze zvenku i zevnitř, hliněný komín.

Vařit si lze na plynovém vařiči nebo ohni. Pro vodu se chodí před hobitín. Domek je skromně vybaven na táboření, jednoduché venkovní vaření a spíše tzv. nic nedělání, odpočívání, procházky. Spát lze venku na větší terase v závěsné síti, nebo uvnitř na posteli se slamníkem. Domek je malinký a je určen na převážné žití venku, proto má větší zastřešenou terasu s dřevěnou podlahou, kde je stůl a lavice. Uvnitř je větší postel, kde se vyspí i dva lidé, nebo venku na dřevěné podlaze. Ale spíše je určen pro jednu osobu,která ocení klid, les, samotu, přírodu a zvířátka. Kolem Hobitína je plot a za ním je les a z druhé strany ohrada, kde je kůň, ovce a kozy.

Ventilaci si regulujete sami z interiéru mechanickými žaluziemi - po většinu roku funguje sama - na jednoduchém fyzikálním principu. Tepelný komfort je v případě potřeby možné lehce regulovat zatopením v krbu, otevřením dveří (nebo i elektrický přímotop s termostatem), ale očekáváme, že do tohoto domečku půjdou spíše zájemci o přírodnější řešení :-)

Střecha je zelená, zatravněná, která také pomáhá udržovat stálou teplotu i v létě, díky ochlazování odpařováním vody z porostu a celý domek je ze severní, východní a západní strany přihrnutý zemí. Zde je nízký strop - jen asi 200cm. Vnitřní vybavení je větší oblouková postel – 130x200cm, a skromné vybavení jako slamník, polštář, karimatka na cvičení. Tedy je třeba si vzít vlastní spacák, nebo můžeme zapůjčit.

Stravu si buď zajištujete sami, nebo se lze na místě domluvit. V naší škole přírodního stavitelství vzálené 9km od osady se denně vaří a jídlo se vozí i do osady do tmy. Nedaleko je venkovní kompostovací WC… venkovní káď a solární sprcha.


>> Chcem tento pobyt! <<

D

Doporučený príspevok: Hobitin na ustrani <<

Toto platí za celý minidomeček, který je vhodný pro jednu nebo dvě osoby. Je třeba si vzít vlastní spacák. Vše ostatní je na domluvě.

Doporučený príspevok za pobyt v Hobitin na ustrani

Počet dní Hodnota pobytu
1 den v pracovním týdnu 500 Kč (20 EUR)
1 den o víkendu 1000 Kč (40 EUR)
Celý týden - 7 dní 3200 Kč (128 EUR)
Bez ohledu na délku pobytu se ke každé objednávce připočítává paušál + 500 Kč/20 Eur na úklid, povlečení, průvodce, který vás uvede a poté po vás ubytování převezme. Pro členy spolku Ekovesnice z.s. je sleva 500kč (20EUR). Jak se stát členem Ekovesnice z.s. je zde...

Opačne a logicky, třeba při delším pobytu se lze domluvit, dejte návrh. 10km od naší osady je letní tábor - živá škola přírodního stavitelství, kde máme skromné ubytování a zde probíhají i naše přírodní aktivity ke kterým se můžete přidat, pomoci nám, dokonce je možné si pobyt odpracovat. Společně si vaříme každý den, tedy lze se na místě domluvit, přidat se a případně přispět třeba kolem 10 EUR (270Kč) na celodenní 3x vegetariánskou stravu.


>> Tma u lesa - Hříbek

Pobyt v tme - Hříbek

>> Chcem tento pobyt! <<

Domek "Tma u lesa" je speciálně postavený pro účely pobytů ve tmě! Na klidném a tichém místě na okraji zahrady u lesa :). Je dokonale světelně a zvukově utěsněn. Mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu jak v zimě, tak i v létě bez vniku světla a zvuku… Vše je dosaženo správnou kombinací přírodních materiálů, fyzikálních principů a moderní technologie.

Je zde použito několik unikátních a přitom jednoduchých technologií, například přívod vzduchu přes zemní registr a chladník, což zajišťuje v zimě částečné ohřátí vzduchu nebo naopak v létě ochlazení vstupního čerstvého vzduchu (funguje jako přirozená klimatizace).

Ventilaci je možné regulovat z interiéru mechanickými žaluziemi - po většinu roku běží plně samočině - na promyšleném fyzikálním principu. Nastaveno na pobyt jedné osoby podle měření průměrných koncentrací CO2. V případě potřeby je možné pustit i tichý ventilátor, který je umístěn zvenku.

Tepelný komfort je lehce regulovatelný (muži chtějí většinou nastavit nižší teplotu a naopak ženy ocení větší teplo) což zajišťují sklokeramické panely, které jsou naprosto tiché, nelupkají, nejiskří, necvakají, tedy i v zimě je v domečku teplo dle potřeby


>> Chcem tento pobyt! <<

D

>> Doporučený príspevok: Tma u lesa - Hříbek

Nabízíme vám pobyt minimálně na 7 dní. Při zájmu o pokusný pobyt na méně než 7 dní (někdy jsou volné 4-5 dnů v kalendáři) se domluvte na emailu nebo telefonu.

Doporučený príspevok za pobyt v Tme

Počet dní Hodnota pobytu
Jedna noc pobytu 750 Kč (30 EUR) bez stravy
Náklady na stravu min. 270 Kč (10€)
Pro členy spolku Ekovesnice z.s. je sleva 500kč (20EUR). Jak se stát členem Ekovesnice z.s. je zde...

Doporučený příspěvek na jednu noc pobytu je 30 EUR (750,- Kč) bez stravy. Pro nezkušené půst nedoporučujeme na déle než 3 dny a to kvůli zbystřeným smyslům ve tmě. Vše ostatní je na domluvě. Příspěvek na jídlo připočtěte a odhadněte sami dle náročnosti. Většina potravin je v BIO kvalitě, ze zahrádky nebo z trhu. Ale v zimních měsících nejsme schopni zajistit BIO zeleninu a ovoce, proto máme z obchodu nebo si doneste vlastní :). Buď se s vámi podělíme o naši výbornou lehkou bezmasou stravu (něco vařené a něco syrové + ovoce, oříšky, musli), nebo může být i očistná rýžová dieta (může být kombinovaná se zeleninou). Naše náklady a tedy i příspěvek vychází kolem 10 EUR (270,- Kč) na den, což je základní nejběžnější možnost. V případě, že toho spapáte více (kulturisti :)) nebo speciální diety, veganská, živá BIO strava, šťávy, oříšky, klíčky apod. (do poznámky nám prosím uveďte podrobnosti, popis vašeho stavování, váš jídelníček) si žádají jistě více vložené energie a tak nám poté průměrný doporučený příspěvek vychází na 270-350kč, 10-13EUR na den, odhadněte prosím sami podle vás.


Rozprávkové Srdce <<

Slaměno hliněný dům SRDCE

>> Chcem tento pobyt! <<

Chceš zažiť niečo čarovné? Kúzelné? Máme pre teba domček, ktorý je súčasťou rozprávkového Spievankova.

Domek je ve tvaru dvou spojených šestiúhelníků (dva pokoje) a střecha, tedy celý dům z pohledu ze zhora je ve tvaru SRDCE. Tento domek první rok a půl sloužil na pobyty v tme a využilo jej přes 70 zájemců, většinou z důvodu obsazenosti prvního domku "Tma u lesa - Hříbek". A nyní je tento krásný domek konečně možné využít na vyzkoušení a dovolenou. Vhodné pro přírodní rodinky. Naši dva kluci 8 a 3 roky se těší na nové kamarády.

Domek je opět stavěn z přírodních materiálů (slaměná izolace s hliněnými omítkami - výborná tepelná a zvuková izolace, udržování optimální vzdušné vlhkosti apod.) spojených s vychytanými nápady (mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu jak v zimě, tak v létě bez vniku nežádoucího zvuku.

Veškeré povrchové úpravy jsou přírodní oleje a vosky, což přispívá k dobrému pocitu z pobytu. Množství záporných aniontů by měla být podobná jako v lese, tedy asi 1000-5000 aniontů na ml., oproti mestskému bytu, kde bývá 50-100 aniontu na ml.

Střecha je ve tvaru srdce - přírodní - rákosová (v léte se nepřehřívá) a funguje navíc jako tvarový zářič (podobně jako pyramida, nebo kužel).

Domek má standartní vybavení apartmánu jako kuchyně, koupelna a dva oddělené pokoje s futonovou dvoupostelí a obývákem s roskládacím gaučem. Dále pyramida skládací ze dřeva a určená na meditace. Také zde máte k dispozici hudební nástroje jako Tibetské mísy, Didgeridoo, kytara a bubínky pro sebeléčení alikvotními tóny a zvukem… Také je zde mimo jiné na cvičení 2x hrazda.


>> Chcem tento pobyt! <<

D

Doporučený príspevok: Rozprávkové Srdce <<

Platí do 5 osob pro které máme postele a vybavení. Každý další návštěvník by mohl přispívat kolem 250kč (10 EUR) na osobu a noc (nebo den - třeba návštevy) a je třeba si vzít vlastní spacák. Vše ostatní je na domluvě.

Doporučený príspevok za pobyt v Srdci

Počet dní Hodnota pobytu
1 den v pracovním týdnu 1 500 Kč (60 EUR)
1 den o víkendu 2000 Kč (80 EUR)
Celý týden - 7 dní 9000 Kč (360 EUR)
Bez ohledu na délku pobytu se ke každé objednávce připočítává paušál + 900 Kč/36 Eur na úklid, povlečení, průvodce, který vás uvede a poté po vás ubytování převezme. Pro členy spolku Ekovesnice z.s. je sleva 500kč (20EUR). Jak se stát členem Ekovesnice z.s. je zde...

Opačne a logicky, třeba při delším pobytu se lze domluvit, dejte návrh. 10km od naší osady je letní tábor - živá škola přírodního stavitelství, kde máme skromné ubytování a zde probíhají i naše přírodní aktivity ke kterým se můžete přidat, pomoci nám, dokonce je možné si pobyt odpracovat. Společně si vaříme každý den, tedy lze se na místě domluvit, přidat se a případně přispět třeba kolem 10 EUR (270Kč) na celodenní 3x vegetariánskou stravu.


>> Živé Ekomuzeum

Prirpavujeme pre vás ubytovanie aj v našom Živom Ekomúzeu

>> Oficiálna stránka Živé Ekomuzeum Vrbovce <<

Živé Ekomuzeum je ako živý organizmus a neustále sa vyvíja a rastie. Pripravujeme pre vás ubytovanie a aj ubytovanie v stroji času. Viac na stránkach

http://ziveekomuzeum.cz/


D

>> Doporučený príspevok Živé Ekomuzeum

Všetky informácie o Živé Ekomuzeum, pozerajte na: www.ziveekomuzeum.cz

Príspevok za pobyt Živé Ekomuzeum

Počet dní Príspevok
Nie je k dispozícii Nie je k dispozícii
- Prehliadka -

>> Prehliadky <<

Prehliadky sú v čase, kedy sa striedajú návštevy. Pri dlhšom pobyte sa môže stať, že domček bude obsadený. Preto treba počítať s tým, že v takejto situácii nie je k dispozícií interiér obsadeného domčeka.

Pri prehliadke uvidíte:

  1. permakultúru
  2. domčeky z prírodných materiálov (tie, ktoré nebudú obsadené)
  3. rôzne fyzikálne vylepšenia

Každý Piatok a Nedeľu od 11:00 do 15:00
Doporučený príspevok na náš chod je:
dospelí: 200 KČ / 8€
deti 4€
Prehliadka minimálne 3 osoby.

Pri prehliadke Ekovesnice ide o podporu spolku, nestávate sa členom.


D